Zavolejte nám kdykoliv a my vám rádi poradíme s jakýmkoli dotazem - volejte te.: 777 664 564 - Martin Gutman

Geoff Anderson

Mytí a údržba


                              DSCF4220-copy
Péče o prodyšné bundy
 
Údržba těchto nepromokavých bund:

Dozer, WS, LWS, MWS, Raptor, Xera.

Nezapomeňte bundu po použití zcela uschnout a často ji umýt. Impregnujte bundu vhodnými produkty, například Grangerovým sprejem.
Na výrobky používejte pouze postřik.

Nepoužívejte Nikwax XT přímé a podobné „praní v produktech“.

Tyto produkty obsahují chemikálie, které nakonec mohou rozpustit naši membránu.

Skladování bundy ve vlhkém prostředí usnadní hnilobu a zkrátí životnost. Příznaky hniloby jsou černé skvrny a charakteristická vlhká základna.

Sůl se často projevuje jako bílé skvrny. Praní podle pokynů níže.
Slaná voda a stálé sluneční světlo bělí a rozkládá látky.

Mytí:

Doporučujeme prát v pračce při 30 ° C. Bundu často omyjte jemným / vlněným programem a pokud možno bez mýdla. Omyjte bundu naruby. Pokud však máte takové štěstí, že produkt voní jako ryba, použijte vhodný mýdlový produkt. Jako alternativu použijte normální prací prostředek bez chloru.

Nepoužívejte kompaktní čisticí prostředky ani tradiční aviváž. Vždy postupujte podle pokynů k praní v produktu.

Zavřete všechny části zipů a suchých zipů.

Údržba následující nepromokavé bundy:

Wakasazhi, Tsuba, Xanado, Xelo:

Nezapomeňte bundu po použití vždy zcela uschnout.

Umyjte to pouze v případě, že je to skutečně nutné. Ruční mytí často.

Impregnujte bundu vhodnými produkty - například Grangerovým sprejem.

Skladování bundy ve vlhkém prostředí usnadní hnilobu a zkrátí životnost.

Sůl se často projevuje jako bílé skvrny. Praní podle pokynů níže. Umyjte je čerstvou vodou a ujistěte se, že všechny zipy neobsahují krystaly soli.
                                   1804_001_1

Mytí:


Doporučujeme prát v pračce při 30 ° C. Omyjte bundu pomocí programu jemný / vlněný.

Jako alternativu použijte normální prací prostředek bez chloru. Nepoužívejte kompaktní čisticí prostředky ani tradiční aviváž. Vždy postupujte podle pokynů k praní v produktu.
 
Péče o prodyšné kalhoty

Údržba těchto nepromokavých kalhot:

Urus, Zoon, Zebu 3, SideZone, Xera:

Nezapomeňte kalhoty po použití vždy úplně uschnout a často je umýt. Imprgnujte kalhoty vhodnými produkty - například produktem pro následné ošetření / sprej.

Nepoužívejte Nikwax XT přímé a podobné „praní v produktech“. Tyto produkty obsahují chemikálie, které nakonec rozpustí naši membránu.

Skladování bundy ve vlhkém prostředí usnadní hnilobu a zkrátí životnost. Příznaky hniloby jsou černé skvrny a charakteristický „vlhký suterén“.
Sůl se často projevuje jako bílé skvrny. Praní podle pokynů níže.

Mytí:

Doporučujeme prát v pračce při 30 ° C. Kalhoty omyjte často pomocí programu jemný / vlněný a pokud možno bez mýdla.

Kalhoty vyperte otočené dovnitř. Pokud však máte takové štěstí, že produkt voní jako ryba, použijte vhodný mýdlový produkt.

Jako alternativu použijte normální prací prostředek bez chloru. Nepoužívejte kompaktní čisticí prostředky ani tradiční aviváž. Vždy postupujte podle pokynů k praní v produktu.

Údržba těchto nepromokavých kalhot:

Wakasazhi:

Nezapomeňte kalhoty po použití vždy úplně uschnout.

Umyjte to pouze v případě, že je to skutečně nutné. Ruční mytí často.

Impregnujte kalhoty vhodnými produkty.

Skladování bundy ve vlhkém prostředí usnadní hnilobu a zkrátí životnost.

Sůl se často projevuje jako bílé skvrny. Praní podle pokynů níže. Umyjte je čistou a čerstvou vodou a ujistěte se, že všechny zipy neobsahují krystaly soli.

Mytí:

Doporučujeme prát v pračce při 30 ° C. Umyjte si kalhoty pomocí programu jemný / vlněný.

Jako alternativu použijte normální prací prostředek bez chloru. Nepoužívejte kompaktní čisticí prostředky ani tradiční aviváž. Vždy postupujte podle pokynů k praní v produktu.
 
 
Martin Gutman - tel.: 777664564
Materiály v produktech Geoff Anderson

Merino vlna

INTELIGENTNÍ TEPLOTA

Tato stránka poskytuje základní a vědecké podklady o vlastnostech a výhodách vlákna Merino.

Mezi koncepty diskutované na této stránce patří:
- Nasákavost a struktura vlněných vláken
- Sorpční teplo
- Chlazení odpařením
- Přenos vodních par
- Interakce látky a jejího nositele
- Absorpce vody a struktura vlny

Chemické stavební zíklady vlny, aminokyseliny, jsou hydrofilní (podobné vodě), což znamená, že přitahují a absorbují molekuly vody do chemické struktury vlákna. Voda se váže ve struktuře vlny působením vodíkových vazeb v procesu známém jako absorpce (Leeder, 1984).

Voda vstupuje do amorfní oblasti mezibuněčného cementu a matrice vlákna uvnitř vláknité kůry (viz obrázek 1), kde průměry pórů jsou tak malé jako 4 nm (Kerr, Dawley et al., 1995).

Vlna má nejvyšší potenciál pohlcování vody nebo „regeneraci“ všech přírodních vláken, i když se to může lišit v závislosti na chemickém ošetření, které byla vlna podrobena, například chloraci (cibule, 1962). Schopnost absorbovat vlhkost je důležitým funkčním atributem vlny, ale možná důležitější je schopnost vlny zbavit se vlhkosti. To vzniká, protože vodíkové vazby, které vážou molekuly vody, jsou reverzibilní; voda může být vypuštěna v procesu známém jako desorpce.

Obrázek 1. Rozložený pohled na různé strukturální jednotky vlnového vlákna (Zdroj: WRONZ, 2001).

259_1360a
 
Sorpční teplo

Vodíkové vazby, které vážou vodu ve struktuře vlny, mají v kontextu vlněných oděvů další důležitou praktickou funkci; interakce vodíkových vazeb s vodou je chemická reakce. Tato reakce vytváří teplo, když je voda vázána (absorpce) a přijímá teplo během ztráty vlhkosti (desorpce) (Leeder, 1984).
Tato schopnost absorbovat vodu do chemické struktury vlákna brání tkanině, aby se cítila mokrá nebo hlína (Leeder, 1984). Pro srovnání, umělá vlákna mohou absorbovat vlhkost pouze do 5% své hmotnosti při stejné vlhkosti (Leeder, 1984).
Tyto vlastnosti absorpce vlhkosti a desorpce poskytují vlněným oděvům důležité funkční vlastnosti. Například, když vlna vlna zažije náhlou změnu prostředí spojeného s jejím nositelem, jako je zvýšená aktivita vedoucí k pocení, vlna působí jako nárazník, rychle absorbuje další vlhkost a postupně ji rozptyluje (Leeder, 1984).

Totéž platí pro vnější prostředí, kde vlna působí jako nárazník pro změny atmosférické vlhkosti (cibule, 1962). V důsledku toho může vlna zabránit „hloupost“, ke které může dojít v prostředí s vysokou vlhkostí (Collie a Johnson, 1998).Všechna vlákna to do jisté míry dosahují, ale výkon vlny je lepší (viz obrázek 2) a v typických zimních podmínkách může uživateli přinést skutečné výhody (Collie a Johnson, 1998). Dalším praktickým příkladem absorpční / desorpční charakteristiky je to, že v chladném podnebí je relativní vlhkost v interiéru v zimě obvykle nižší než venku.

Vlněné oděvy kondicionované (ekvilibrované) do suššího vnitřního prostředí okamžitě začnou produkovat teplo, když se berou venku, čímž vyrovnávají uživatele proti náhlému poklesu teploty (Anon). Při vystavení nasycené atmosféře je teplo produkované kilogramem suché vlny, protože zabírá 35% vodní páry, asi 960 kJ, což odpovídá tepelnému výkonu elektrické přikrývky za 8 hodin. K tomuto efektu dochází poměrně rychle, obvykle v prvních 2-5 minutách a poté se snižuje, dokud obsah vlhkosti vlny nedosáhne rovnováhy s vyšší relativní vlhkostí atmosféry (Anon).

Chlazení odpařováním.

Lidský výkon může být potenciálně ovlivněn mírou, ve které je pot odpařován a páry uvolňovány z mikroklimatu oděvu (a tedy účinností ochlazování těla) (Laing a Sleivert, 2002).
Když se voda vypařuje z povrchu, povrch se ochlazuje, protože teplo se vynoří z povrchu na vodu, aby změnilo vodu z kapaliny na formu páry.
Latentní teplo, tj. Teplo absorbované vodou při změně stavu, obsahuje značné množství energie a odvádí více tepla, než kdyby byla stejná teplotní kapalina jednoduše fyzicky odstraněna (Benisek et al., 1987).
Všichni zažíváme chlazení odpařováním každý den. Lidské tělo využívá chlazení odpařováním, odpařováním potu z povrchu pokožky, aby se ochladilo samo - není to samotný pot, který nás ochlazuje, ale působení potu z pokožky.
Když se pot vypařuje z kůže, teplota kůže se snižuje, když se tepelná energie přenáší ze sousední tkáně na pot, aby jí umožnila změnit stav z kapaliny na plyn (pára); molekuly vody v potu odebírají z tělesné tkáně energii ve formě tepla.

259_1360b

www.geoffanderson.cz

Martin Gutman - tel.: 777664564

Šetrné k životnímu prostředí

Naše vodotěsné výrobky jsou vyráběny dvěma různými technologiemi:
1. Hydrofilní technologie (molekulární)
2. Hydrofobní technologie (porézní)

1. Hydrofilní:
Naše hydrofilní technologie je:

A. Ultra tenký
B. Stretchable,
C. Extrémně prodyšný
D. Recyklovatelné
E. Netoxický
F. Biodegradabilní

A. Správně nejtenčí na trhu s tloušťkou pouhých 5 mikronů (ve srovnání s lidskými vlasy je tloušťka 50 mikronů)

B. Roztažitelné až do 300%. Zní to jako přirozená věc, ale faktem je, že je to vlastně docela jedinečné. Roztažitelnost značně prodlužuje životnost membrány.

C. Prodyšnost lze měřit odlišně. Vybrali jsme „model lidské kůže“, který je nejblíže „skutečnému životu“. Podle tohoto standardu jsme dosáhli výsledku: Nejlepší dosažitelná prodyšnost. (Hochensteinův institut)

D, E, F. Naše membrána je netoxická a recyklovatelná. Průlomový vynález, protože membrány obvykle představují velké zdravotní riziko.

Na povrchový materiál aplikujeme povrchovou úpravu Bionic®, která neobsahuje PFC. (bez PFOA, PTFE běžně známý jako např. Teflon)
Není to právní požadavek v EU, ale pro nás zcela přirozená volba.
 
Naše technologie získala certifikát bluesign® a Oeko-Tex®, což je další záruka ve prospěch životního prostředí a vás.
 
Hydrofilní / ECO technologii najdete v našich nejdražších bundách jako Tsuba, Wakasazhi a Xanado.

2) Hydrofobní technologie
Je nejobvyklejší technologií v celé naší sbírce. Tato technologie je založena na odvádění vodních kapek, ale umožňuje průchod páry (vodotěsný a prodyšný). Naše verze se liší od většiny ostatních spojením tekuté membrány s vnějším materiálem, například z recyklovatelného polyesteru. Oba se stanou stejným materiálem ve fúzním procesu. Díky tomu je produkt mimořádně odolný / silný, pokud jde o opotřebení a také roky používání.
 
Tato technologie obsahuje recyklovatelné materiály pro některé z našich produktů. Tato technologie zahrnuje PU (polyurethan), což samo o sobě není škodlivé, ale proces výroby PU může mít environmentální problémy. Tento problém jsme minimalizovali tím, že jsme použili pouze výrobce, kteří mají průhlednou výrobu a samozřejmě uznávají environmentální certifikace.

Na skořepinu používáme „C6 Eco® Bionic® ošetření“, které neobsahuje PFOA. Neexistují žádné zákonné požadavky na použití této netoxické povrchové úpravy. Toto netoxické ošetření jsme zavedli v roce 2009. Výše uvedené technologie se nacházejí například v naše kalhoty WS5, Raptor5 a Zoon.

Ať už si koupíte jakýkoli produkt Geoff Anderson:

Převážná většina tvarovek, včetně zipů a knoflíků, je certifikována podle ekologických textů a neobsahuje toxické a známé alergenní látky.
Látky jsou certifikovány ve stejném objasnění jako dětské oblečení. Snažíme se nakupovat lokálně a využívat spolupracovníky z Dánska nebo Skandinávie. V některých případech dokonce vyrábíme v rámci EU s místními dodavateli. Snažíme se, aby spolupracovníci uplatňovali společenskou odpovědnost. Obvykle se vyhýbáme subdodavatelům, protože si ceníme „důkladných znalostí“ našich dodavatelů.

2019-09-09100038452276_175865__4

www.geoffanderson.cz

Martin Gutman - tel.: 777664564

Geoff Anderson

Geoff Anderson je malá, energická dánská společnost, která má kořeny ve sportovním rybolovu. První výrobky vyšly na světlo v roce 1998.

Společnost Geoff Anderson je hrdá na to, že oblečení je vyráběno udržitelným způsobem as velkým respektem k uživateli. Udržitelným máme na mysli: Dlouhá životnost produktu. Náš výběr materiálů, designu a výrobních metod je vždy zaměřen na udržitelnost na „dlouhém pruhu“.

Pokud je to možné, pracujeme pouze s netoxickými, ekologicky certifikovanými / testovanými produkty. Mnohé z nich jsou buď recyklovány, nebo mohou být recyklovány. Ve skutečnosti jako jeden z mála máme recyklovatelnou a degradovatelnou membránovou technologii. Všechny naše výrobky neobsahují škodlivé, volné částice v hydroizolaci (DWR).

Většina našich subdodavatelů i výrobců podléhá správní jednotce, která sleduje celý dodavatelský řetězec. Sledujeme, že všichni pracují zodpovědně. Spojujeme naše dodavatele a výrobce v síti, abychom propagovali zdravý, otevřený a v neposlední řadě odpovědný konečný výsledek.

Vývoj probíhá v Evropě, takže je zcela přirozené, že naše dodavatelská síť je skandinávská. Zajišťuje kvalitu a řádné výrobní podmínky. V praxi to znamená, že prakticky vše, od vodotěsné pásky po zipy a malá tlačítka, je kontrolováno z Evropy. Kromě toho je v jednom případě několik našich výrobců v evropském vlastnictví, dokonce i dánština.

V našem každodenním životě se snažíme snižovat množství obalů a používat k přepravě recyklované krabice.

Nakonec se vždy snažíme nároky řešit lokálně.

A co je nejdůležitější, děláme vše, co je v našich silách, pro výrobu trvanlivých výrobků, které si můžete užít mnoho let. Mnoho našich výrobků má velmi dlouhou životnost, která je v ostrém kontrastu s ostatními částmi textilního průmyslu.

73495099_2575745509150761_5609661681568317440_o

„Buy-and-throw-away“ není Geoff Anderson.

www.geoffanderson.cz

Martin Gutman - tel.: 777664564