Praní a údržba
Britská společnost Granger‘s už více než 80 let vyrábí prací, čistící a impregnační prostředky určené k péči o outdoorové vybavení, od oblečení, přes boty, až po stany a spací pytle. Její produkty dokáží obnovit vlastnosti jako je voděodolnost a prodyšnost a zásadně tak prodloužit funkčnost a životnost ošetřeného kusu oblečení. Značka své přípravky neustále inovuje, aby poskytovaly co nejlepší ochranu před nepřízní počasí, a zároveň byly šetrné k životnímu prostředí. Proto v jejich složení už přes 10 let nenajdete škodlivý PFC.
Rybářské oblečení - praní v pračce - doporučujeme neprat!!
Právě praní v pračce vám může vaše drahé super oblečení nejvíce znehodnotit. Při praní totiž přichází k mechanickému namáhání membrány a její rychlému opotřebení s následkem poškození. Hlavně usazeniny starých pracích prášků v pračce nenávratně odebírají oblečení jeho vlastnosti a při ždímání nejvíce přichází k namáhání a poškození membrány.
Rybářské oblečení - údržba
Investovali jste do kvalitního membránového oblečení a nechcete jej znehodnotit? Správná údržba je prvořadá. Instrukce pro údržbu jsou vhodné jak pro majitele, ale i prodejce oblečení.
Promoká vám rybářské oblečení? Možná děláte chybu Vy.
Rybářské oblečení je velmi důležitou součástí naší výbavy. Být vhodně oblečen je snad základem pohodového rybolovu. Není nic horšího, než když se vyberete na ryby na více dní a tam zmoknete do nitky a nakonec Vás profoukne apod. Vždy třeba být připraveni. Oblečení nezabere ani v létě mnoho místa a určitě se Vám vejde mezi ostatní rybářské věci v autě.
Rybářské oblečení - praní v pračce - nikdy neprat
Právě praní v pračce vám může vaše drahé super oblečení nejvíce znehodnotit. Při praní totiž přichází k mechanickému namáhání membrány a její rychlému opotřebení s následkem poškození. Hlavně usazeniny starých pracích prášků v pračce nenávratně odebírají oblečení jeho vlastnosti a při ždímání nejvíce přichází k namáhání a poškození membrány.
Jak se tedy správně postarat o čištění membránového oblečení?
Pokud se přece jen rozhodnete oblečení vyprat, musíte použít speciální přípravek určený pouze na rybářské membránové oblečení. Ale pozor, ani tento vám nemusí pomoci, pokud máte starou pračku, v níž se nacházejí pozůstatky ostatních pracích prášků. I teplota vody v pračce je velmi důležitá. Perte nejvíce na 30 °C. Vyšší teplota poškodí membránu a impregnaci. Pro všechny, kteří mají kvalitní rybářské oblečení doporučujeme toto nepřímé v pračce a už vůbec ne dávat do čistírny. Samozřejmě, nebudeme chodit zablácení. Dobré je oblečení očistit hned za čerstva přímo u vody, hlavně od rybího slizu, který je velmi přilnavý. Bláto, krmivo a jiné nečistoty snadno odstraníte vlhkým hadrem nebo i rukou. Pokud přijdete domů a rozhodnete se nějak zbavit nečistot, není problém. Oblečení je nejlepší očistit tak, že si ho obléknete a vejdete do sprchy. Studenou, nanejvýš zcela vlažnou vodou se v oblečení osprchujete a necháte odtéct. Neždímat ani v rukou. Poté následuje další důležitá věc, a tou je sušení. Nikdy nesušte na radiátorech. Teplota v nich dosahuje vysoké teploty a oblečení poškodíte. Vysušit ho je vhodné zavěšením na věšák v průvanu a ne na slunci.
Pozor! Pokud přijdete domů z výpravy, uvědomte si, že oblečení může být vlhké i od rosy, mlhy apod. Nikdy ho vlhké neskládejte a neukládejte mezi věci. Riskujete tak plesnivění a zhranatení vašeho oblečení. Pokud dodržíte všechny naše rady, tak vaše rybářské oblečení vám poslouží dlouhá léta bez problémů.
Pokud nic nezanedbáte, tak i po x letech se budete těšit že máte nepromokavé, plně funkční membránové rybářské oblečení, které Vás nikdy nezklame, ani v největším extrému počasí